Tarihçe

Nuh Beton A.Ş. Nuh Şirketler Grubu’nun 1959’dan beri sürdürmekte olduğu sanayicilik geleneğinin genç ve dinamik temsilcilerinden biridir.

Nuh Çimento Sanayi A.Ş’nin ayrı bir faaliyet kolu olarak 1987 yılında Bostancı tesisinde üretime başlayan Nuh Beton A.Ş., zaman içinde hazır beton sektöründe yaşanan gelişmelere paralel olarak yeni tesisler kurma kararı almış ve 1989’da Hereke,1992’de B.Bakkalköy ve 1993’te de İkitelli tesisleri hizmete alınmıştır. Hızla büyüyen kuruluşun daha iyi organize edilebilmesi amacıyla ayrı bir şirket olarak teşekkül ettirilmesi fikri oluşmuş ve 1995 yılı Şubat ayında da Nuh Beton A.Ş. olarak tescil ettirilmiştir.

Ayrı şirket olmasından sonra büyümesine devam eden Nuh Beton A.Ş. 1995 ‘te B.Çekmece ve İzmit, 1996 ‘da Yalova, 1997 ‘de Adapazarı, 2000 ’de Gölcük, Ayazağa , 2007 ’de Gebze, Gemlik, 2010 ‘da Cevizli , 2014 ‘de Cebeci tesislerini açarak hizmet alanını genişletmiştir. Son yıllarda inşaat sektöründeki gelişmelere paralel olarak ‘iş neredeyse orada bulunmayı’ şiar edinen kuruluş ’proje içi tesisler ’açmak yoluyla etkinliğini ve hizmet kalitesini daha da arttırmıştır. Böylece hali hazırda, 2013’de Kılıç, Metropol ve Temapark, 2014 ‘de Göztepe SGK, 2016 ’da Zeytinburnu ve Finans Merkezi, 2017 ‘de Kocaeli Sağlık Kampüsü ve Derince, 2018 ‘de Tuzla Hal, 2020 ‘de Finansmerkezi-2, Yenisahra ve Ferhatpaşa, 2022 ’de Fikirtepe-2 tesislerinin açıldığı dinamik bir süreç yaşanmıştır.

Nuh Beton A.Ş, halen İstanbul, Kocaeli, Bursa ve Sakarya il sınırları dahilinde birbirlerine ve merkeze on-line data hatlarıyla bağlı 11 tam donanımlı tesiste, bilgisayar kontrollü ve tam otomasyonlu 16 beton santrali ile üretim yapmaktadır. Üretilen betonlar uydu takip sistemleri ile donatılmış 197 transmikser, 59 mobil ve 12 sabit pompa ile inşaat şantiyelerine sevk edilmektedir. Böylece hammadde girişinden mamul madde çıkışına ve teslimatına kadar tüm süreçler modern bilgi-işlem ve telekomünikasyon teknolojik altyapısı üstünde inşa edilmiş ERP ’kuruluş kaynak planlama’ yazılımları, hassas, titiz kalite güvence ve kalite kontrol süreçleri ile takip edilmekte ve müşterilerimize güvenilir ve kaliteli ürün ve hizmetlerin temini sağlanmaktadır. Nuh Beton A.Ş. ‘nin ürün ve hizmet ile organizasyon ve süreç kaliteleri G uygunluk ve TSE belgeleri ile tasdik edilmiştir.

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) ‘nin kurucu üyelerinden de olan Nuh Beton A.Ş. ülkemizde hazır beton ve inşaat sektörünün gelişimi, tüketicinin bilinçlenmesi ve korunması, ulusal standartların yazımı, müteahhit, mühendis ve teknisyen eğitimleri, teknik kitap ve dergi yayımı gibi sivil toplum hizmetlerine destek vermektedir. Ayrıca Nuh Beton A.Ş’ nin ürün ve hizmet kalitesi, iş sağlığı ve güvenliği ile çevre duyarlılığı ‘’THBB-KGS Kalite Güvence Sistemi’nin sürekli denetimi altında olup Kalite Güvence Belgeleri, ’Yeşil Nokta’ Çevre Ödülleri ve ‘Mavi Baret’ İş Güvenliği Ödülleri ile tescil edilmiştir.

Nuh Beton A.Ş, müşterisinin ayağına giden, iş neredeyse orada olmayı bilen, dinamik ve güler yüzlü hizmetinin ve adıyla özdeşleşen ürün kalite ve güvenilirliğinin, en önemli ve kıymetli takdirini her zaman müşterilerinin teveccühü ile görmüş ve bu yöneliş şirketi 1997’den beri sektöründe Türkiye’nin en önde gelen kuruluşları arasında yer almasını sağlamıştır.

Nuh Beton A.Ş.’nin güvenilirlik, ürün ve hizmet kalitesi, müşteri memnuniyeti ve sürekli gelişim yönündeki bu anlayışları, tüm çalışanlarınca paylaşılan sonu gelmez bir çabanın odak noktalarını oluşturmaktadır.